2 квітня у день народження датського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена відзначають Міжнародний день дитячої книги. Заснований ще у 1967 році з ініціативи Міжнародної ради з дитячої книги (ІВВY), яка мала на меті популяризувати читання та сприяти у формуванні духовного та інтелектуального розвитку особистості.
Сьогодні хочемо запропонувати нашим читачам ознайомитись із кращими новинками літератури для підлітків 2019 року (за версією премії "Навиворіт").
1. Саша Камінська. "Не кажи нікому"
Це історія-щоденник 14-річної Аріни, сповнена абсолютно реальних подій, почуттів, першого кохання, травм і вчинків, за які потрібно нести відповідальність. Саша Камінська не використовує повчання та нотації — на її думку, підлітки здатні самостійно зробити висновки з того, що стається, а також впізнати себе, пізнати інших і зрозуміти, що підходить саме їм як особистостям.
2. Лорі Голс Андерсон "Говори"
Роман написаний у формі щоденника тринадцятирічної дівчинки. На перший погляд, у ньому показано звичайне шкільне життя американського підлітка, який не надто добре комунікує з учителями, батьками й друзями. Та на цьому тлі перед читачами постає страшна реальність, у якій панує лицемірство, байдужість, егоїзм, емоційне й фізичне насильство. Ця книжка допоможе юнакам та дівчатам розібратися в собі та уникнути помилок, а батькам — зрозуміти власну дитину.
3. Маріам Петросян. Дім, в якому
«Дім, у якому» — це епічна доросла казка. Сюжет розгортається в особливому центрі для дітей з інвалідністю, в якому вони існують у повній ізоляції від навколишнього світу. Тут немає нічого спільного із реальним життям. Немає імен — тільки прізвиська. Немає соціальних норм — тільки власні закони та ієрархія. Немає віри — тільки легенди. А найбільше легенд ходить про цей самий Дім. Він тут є окремим персонажем, впливовим та глибоким. Для загублених юних душ, що в ньому проживають, цей Дім вже не просто тимчасовий притулок. Це цілий Всесвіт. Книжка перекладена на понад десятьма мовами, має низку нагород та велику кількість шанувальників.
4. Наталія Довгопол. «Шпигунки з притулку „Артеміда“»
1907 рік. В одному з київських театрів стається сутичка. Поважний австрійський пан прилюдно звинувачує хлопчика-посильного в крадіжці. Без тіні страху підліток відкидає звинувачення, ще не підозрюючи, що це його перший іспит, запрошення в нове життя. Під зеленим картузом літній австрієць гер Фрідріх розгледів не лише перевдягнене дівчисько, а ще й потенційну вихованку для свого сирітського притулку — таємної школи «Артеміда», де готують професійних шпигунок.
Приємного читання!!!
Немає коментарів:
Дописати коментар